Адміністрація та педагогічний колектив Благовіщенської ЗОШ I-III ступенів вітає Вас на сторінках нашого сайту!

20 лютого 2018 року практичним психологом було проведено дослідження готовності майбутніх першокласників до навчання (за текстом Керна-Йерасика)

                                     

                                    

                                    

Батькам та майбутньому класному керівнику надані рекомендацій з успішної адаптації першокласників до навчання.

 

З 06.02. по 09.02.18 р. в стінах нашої школи, практичним психологом, були проведені заходи, щодо профілактики злочинності серед неповнолітніх та з метою запобігання злочинності серед учнівської молоді.

Більше інформації.........

«З правовими питаннями ми зустрічаємося дуже часто. Помилковою є думка, ніби сфера застосування права обмежується покаранням осіб, які вчинили різні правопорушення. Багато хто з учнів дивується, дізнавшись, що наші повсякденні вчинки часто мають правову оцінку. Право, закони супроводжують людину все її життя. Щоб уміло і правильно користуватися своїми правами і добре виконувати свої обов'язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба знати закони».

 

14 листопада  до Міжнародного дня боротьби з курінням

проведено години спілкування з учнями 5-11 класів

                             «Не спалюй своє майбутнє!»

                              

Куріння тютюну — найпоширеніша звичка, яка руйнує здоров’я людини.

Немає сумніву у тому, що з вживанням тютюну пов’язана велика кількість всіляких хвороб,

а при зловживанні курінням — можуть виникати надто небезпечні недуги.

Пристрасть до тютюну вважається також як хвороба, що відноситься до розряду наркоманій.

За статистикою, щорічно від захворювань, викликаних курінням,

в світі помирає понад 4 мільйони осіб, в Україні 110 тисяч.

У наш час боротьба з курінням є не тільки медичною, а й соціальною проблемою.

Ця шкідлива звичка міцно утримується в побуті людей і продовжує розповсюджуватись.

Викликає занепокоєння переміщення куріння у більш ранні вікові групи населення

та поширення його серед осіб жіночої статі.

Тому, метою занять було обговорити з учнями наслідки тютюнопаління

та розвіяти міфи, що склалися навколо нього;надати учням знання проте,

як паління впливає на здоров’я людини та як захистити себе

та близьких від цієї шкідливої звички.

Учні із задоволенням виконували вправи, які проводив з ними психолог;

активно брали участь в дискусії, стосовно теми;

згуртовано працювали в групах; переглядали відео-фільми та мультфільми,  

які потім аналізували.

Поставлена мета на початку занять була досягнута.

Наприкінці занять учнями були розроблені пам’ятки

стосовно збереження та зміцнення свого здоров’я.

                                                   

  

"СТРЕС"

        За останній час люди зіткнулися з великою кількістю різноманітних ситуацій, як позитивного і характеру. Кожен старається адаптуватися до нових умов життя спираючись на власні індивідуальні особливості. Нестабільна ситуація у державі, економічні, політичні, правові, соціальні, медичні, освітні реформи до яких потрібно пристосуватися. На мозок людини безперервно діють різноманітні за кількістю і якістю подразники з внутрішнього і навколишнього середовищ. Виникнення несподіваної та напруженої ситуації призводить до порушення рівноваги між організмом і навколишнім середовищем. Наступає неспецифічна реакція організму у відповідь на цю ситуацію - стрес. Оскільки стрес є невід'ємною частиною життя кожної людини, його неможливо уникнути, але зниження негативних наслідків стресу є важливим завданням і необхідним умінням кожної людини.
          Стрес (пер. з англ. stress – напруга) – система реакцій організму у відповідь на будь-яку висунуту до нього вимогу. Стрес – це відповідь на загрозу, реальну чи уявну. Виникнення і переживання стресу залежить не стільки від об’єктивних, скільки від суб’єктивних чинників, від особливостей самої людини: оцінки нею ситуації, зіставлення своїх сил і особливостей з тим, що вимагається, та ін. Будь-яка несподіванка, що порушує звичний перебіг життя, може стати причиною стресу. Стрес - це відповідна реакція організму людини на перенапруження, негативні емоції або просто на монотонну суєту. Під час стресу, організм людини виробляє гормон адреналін, який змушує шукати вихід. Стрес в невеликих кількостях потрібен всім, так як він змушує думати, шукати вихід з проблеми, без стресу взагалі життя було б нудним. Але з іншого боку, якщо стресів стає занадто багато, організм слабшає, втрачає сили і здатність вирішувати проблеми.

Як розпізнати стрес

Важливо знати симптоматику стресу, щоб надати своєчасну допомогу своєму організму або підтримати близьких людей:

  • не проходить почуття пригніченості, дратівливості, яке часто не має певних підстав;
  • неспокійний сон;
  • фізична слабкість, відсутність бажання що-небудь робити, депресіяголовний біль, апатія, втома;
  • порушення пам'яті, складність навчання, зниження концентрації уваги, осложняющее роботу, загальмованість розумового процесу;
  • слабкий інтерес до оточуючих і соціальній сфері життя, зникнення інтересу до рідних і близьких;
  • неможливість розслабитися;
  • плаксивість, напади ридання, що не проходить почуття туги, жалість до самого себе, песимізм;
  • слабкий апетит або надмірне захоплення поглинанням їжі;
  • можлива поява нервових тиків або виникнення нав'язливих звичок, наприклад, покусування губ, звичка гризти нігті і пр .;
  • метушливість, незібраність, недовіра до оточуючих.

Треба відзначити, що сильні стреси впливають на здоров'я. Стрес знижує імунітет і є причиною багатьох захворювань (серцево-судинних, шлунково-кишкових та ін.). Тому необхідно вміти чинити опір стресового стану і задавати собі позитивну життєву установку.

Захворювання, викликані стресом
1. Судинні захворювання і хвороби серця.
Прискорене серцебиття і високий тиск - два наслідки стресу, мають негативні наслідки для серця. Багато авторитетних дослідження показали певний зв'язок між високим рівнем стресу і підвищеним ризиком серцевих нападів і інсультів.
2. Запалення.
Висока концентрація гормонів стресу в організмі може викликати сильне запалення, що посилює вже наявні захворювання, такі як ревматоїдний артрит, псоріаз, екзему, виразковий коліт і хвороба Крона.
3. Порушення сну.
Стрес часто грає центральну роль у розвитку і прояві порушень сну, які включають труднощі з засинанням вечорами і пробудженням вранці. Широкі дослідження 2013 року, проведені в Європі, встановили прямий зв'язок між безсонням і серцевою недостатністю у людей, які страждають від порушень сну.
Хронічне недосипання не тільки викликає постійну втому і дратівливість, а й провокує травми. Гіпнотерапія і медитація - два види терапії, які часто виявляються ефективними при лікуванні безсоння, викликаної стресом.
4. М'язова напруга і головний біль.
Коли тіло виділяє гормони стресу, збільшується напруга м'язів, що представляє собою нормальну захисну реакцію. Це може викликати довгострокові наслідки у вигляді головного болю і м'язового напруги.
Ці проблеми можна вирішити за допомогою вправ, дихальних технік і масажу.
5. Депресія і тривога.
Тривога, викликана занепокоєнням і психічним напруженням, провокує розвиток проблем зі здоров'ям і сприяє розвитку депресії.
6. Порушення травлення.
Розлади травлення, наприклад, постійна нудота або спазми в животі, можуть мати прямий зв'язок зі стресом. Синдром роздратованого кишечника, здуття живота, спазми, діарея і запор часто пов'язані з рівнем стресу.
7. Порушення дихання.
Дослідники виявили, що стрес може погіршити клінічні прояви астми. Деякі наукові дані свідчать про те, що хронічний стрес батьків може збільшити ризик розвитку астми у їхніх дітей в ранньому дитинстві.
8. Ожиріння.
Люди в стані стресу схильні накопичувати жир в області живота через надмірну секреції кортизолу. Крім того, люди в стані стресу, ймовірно, через емоційних проблем, схильні до переїдання.
9. Діабет.
Стрес сприяє розвитку шкідливих харчових звичок, які провокують розвиток діабету 2 типу.

Причиною стресу може бути по суті все, що завгодно, що чіпляє людини, що його дратує. Наприклад до зовнішніх причин можна віднести занепокоєння з будь-якого приводу (зміна роботи, смерть родича). До внутрішніх причин стресу відносять життєві цінності і переконання. Сюди ж входить і особиста самооцінка людини

    Стресів і депресій можуть бути піддані і жінки, і чоловіки приблизно в рівній мірі. Однак кожен організм має свої характерні особливості. Якщо ви стали помічати у себе ознаки, що говорять про стресовому напрузі організму, то в першу чергу необхідно виявити їх причини. Цілком зрозуміло, що усунути причини стресу набагато легше, ніж його наслідки. Адже недарма кажуть, що «всі хвороби від нервів». Клінічні спостереження показали, що незначні стреси не шкідливі організму, а навіть корисні. Вони стимулюють людини до пошуку виходу зі сформованого скрутного становища. Щоб депресія не перейшла в більш важке, тривале стан, кожен з нас повинен займатися самовихованням, розвитком сили волі. Багато людей звикли справлятися зі стресами за допомогою антидепресантів, наркотиків, алкоголю. Навіщо, мовляв, витрачати час на розвиток своєї сили волі, якщо є простіші шляхи? Вони не замислюються про те, що може виникнути залежність, з якої вони вже не зможуть впоратися без допомоги фахівців.

 Стадії стресу:

1. Стадія тривоги. Це найперша стадія, що виникає з появою подразника, що викликає стрес. Наявність такого подразника викликає ряд фізіологічних змін: у людини учащається подих, трохи піднімається тиск, підвищується пульс. Змінюються і психічні функції: підсилюється порушення, вся увага концентрується на подразнику, виявляється підвищений особистісний контроль ситуації. Усе разом покликано мобілізувати захисні можливості організму і механізми саморегуляції на захист від стресу. Якщо цієї дії досить, то тривога і хвилювання вщухають, стрес закінчується. Більшість стресів дозволяється на цій стадії.

2. Стадія опору. Настає у випадку, якщо стрес фактор, що викликав, продовжує діяти. Тоді організм захищається від стресу, витрачаючи "резервний" запас сил, з максимальним навантаженням на всі системи організму.

3. Стадія виснаження. Якщо подразник продовжує діяти, то відбувається зменшення можливостей протистояння стресові, тому що виснажуються резерви людини. Знижується загальна опірність організму. Стрес "захоплює" людини і може привести його до хвороби.

Види стресу
Еустресс. У цього поняття два значення. Перше - стрес, який викликаний позитивними емоціями, друге - не дуже сильний стрес, який мобілізує організм.
Дистрес. Негативний вид стресу, що підриває здоров'я і що може викликати серйозну хворобу. Організм сам з ним впоратися не в силах. Від цього стресу порушується імунна система. У такому стані людина легко стає жертвою інфекції.
Емоційний стрес. Це емоційний процес, який супроводжує стрес і призводить до несприятливих змін в організмі. При стресі активізується нервова вегетативна система з її ендокринних забезпеченням.
Тест: «Чи відчуваєте Ви стрес?»
Вам важко заснути?
Ви прокидаєтеся близько 5 ранку?
Часто бачите уві сні кошмари?
Ви дратівливі?
Ви читаєте все підряд, дивіться TV весь вільний час?
Ви хочете звузити коло спілкування?
У Вас напружені шия, плечі?
Підвищується іноді тиск?
Часто болить голова?
Проблеми з апетитом?
Є болю в області лівого підребер'я?