Адміністрація та педагогічний колектив Благовіщенської ЗОШ I-III ступенів вітає Вас на сторінках нашого сайту!

 

                                                           Батькам

                                                    

 

                                                            Учням

                                                 

 

                                                     Вчителям

                                                  

 


                        

 

07 травня 2019 року в стінах нашої школи проходила квест-гра для учнів 2-4 класів : «Стежинами дружби» яку проводив шкільний психолог.

                                   

Переглянути більше


20-21 березня в стінах нашої школи реалізувалась програма тренінгових занять: «Карта життя-вибір майбутньої професії». Спільно з фахівцями фонду : "Професійний розвиток Харкова".

Переглянути більше......


З першокласниками практикуються заняття за допомогою пісочної терапії, які направленні на діагностику особистості дитини, зняття напруги та активізацію мотивації навчання.

                               

                               

Діти в захваті від подібних видів занять, тому із задоволень приймають участь.


22 березня з учнями 4 класу було проведене заняття, на якому діти ділились своїми бажаннями та мріями. Також, визначили що треба зробити, щоб бажане дітьми здійснилось. Наприкінці заняття діти отримали пам’ятки: «Як досягти успіху».

      


15 – 16 листопада в стінах нашої школи проходили тренінги для учнів 7-8 класів: «Рівні права = Різні люди» Мета яких полягала в тому, щоб сприяти формуванню правового світогляду підлітків, який включав би систему теоретичних поглядів на права, і на цій основі формувати відповідну активну позицію підлітків у реалізації прав у житті; формування толерантного ставлення вихованців, поваги прав, індивідуальності і неповторності інших людей. Діти, як завжди були активні, доброзичливі, вели із задоволенням бесіди та брали участь в різних видах вправ, ігор.

                           

                           


                       


18 жовтня 2018 року практичним психологом, був проведений шкільний конкурс малюнків «Світ один на всіх» для учнів початкової ланки (1-4 класи)

Більше про це....


Шкільний булінг (інформація)


20 лютого 2018 року практичним психологом було проведено дослідження готовності майбутніх першокласників до навчання (за текстом Керна-Йерасика)

                                     

                                    

                                    

Батькам та майбутньому класному керівнику надані рекомендацій з успішної адаптації першокласників до навчання.


 

З 06.02. по 09.02.18 р. в стінах нашої школи, практичним психологом, були проведені заходи, щодо профілактики злочинності серед неповнолітніх та з метою запобігання злочинності серед учнівської молоді.

Більше інформації.........

«З правовими питаннями ми зустрічаємося дуже часто. Помилковою є думка, ніби сфера застосування права обмежується покаранням осіб, які вчинили різні правопорушення. Багато хто з учнів дивується, дізнавшись, що наші повсякденні вчинки часто мають правову оцінку. Право, закони супроводжують людину все її життя. Щоб уміло і правильно користуватися своїми правами і добре виконувати свої обов'язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба знати закони».


14 листопада  до Міжнародного дня боротьби з курінням

проведено години спілкування з учнями 5-11 класів

                             «Не спалюй своє майбутнє!»

                              

Куріння тютюну — найпоширеніша звичка, яка руйнує здоров’я людини.

Немає сумніву у тому, що з вживанням тютюну пов’язана велика кількість всіляких хвороб,

а при зловживанні курінням — можуть виникати надто небезпечні недуги.

Пристрасть до тютюну вважається також як хвороба, що відноситься до розряду наркоманій.

За статистикою, щорічно від захворювань, викликаних курінням,

в світі помирає понад 4 мільйони осіб, в Україні 110 тисяч.

У наш час боротьба з курінням є не тільки медичною, а й соціальною проблемою.

Ця шкідлива звичка міцно утримується в побуті людей і продовжує розповсюджуватись.

Викликає занепокоєння переміщення куріння у більш ранні вікові групи населення

та поширення його серед осіб жіночої статі.

Тому, метою занять було обговорити з учнями наслідки тютюнопаління

та розвіяти міфи, що склалися навколо нього;надати учням знання проте,

як паління впливає на здоров’я людини та як захистити себе

та близьких від цієї шкідливої звички.

Учні із задоволенням виконували вправи, які проводив з ними психолог;

активно брали участь в дискусії, стосовно теми;

згуртовано працювали в групах; переглядали відео-фільми та мультфільми,  

які потім аналізували.

Поставлена мета на початку занять була досягнута.

Наприкінці занять учнями були розроблені пам’ятки

стосовно збереження та зміцнення свого здоров’я.

                                                   

  

"СТРЕС"

        За останній час люди зіткнулися з великою кількістю різноманітних ситуацій, як позитивного і характеру. Кожен старається адаптуватися до нових умов життя спираючись на власні індивідуальні особливості. Нестабільна ситуація у державі, економічні, політичні, правові, соціальні, медичні, освітні реформи до яких потрібно пристосуватися. На мозок людини безперервно діють різноманітні за кількістю і якістю подразники з внутрішнього і навколишнього середовищ. Виникнення несподіваної та напруженої ситуації призводить до порушення рівноваги між організмом і навколишнім середовищем. Наступає неспецифічна реакція організму у відповідь на цю ситуацію - стрес. Оскільки стрес є невід'ємною частиною життя кожної людини, його неможливо уникнути, але зниження негативних наслідків стресу є важливим завданням і необхідним умінням кожної людини.
          Стрес (пер. з англ. stress – напруга) – система реакцій організму у відповідь на будь-яку висунуту до нього вимогу. Стрес – це відповідь на загрозу, реальну чи уявну. Виникнення і переживання стресу залежить не стільки від об’єктивних, скільки від суб’єктивних чинників, від особливостей самої людини: оцінки нею ситуації, зіставлення своїх сил і особливостей з тим, що вимагається, та ін. Будь-яка несподіванка, що порушує звичний перебіг життя, може стати причиною стресу. Стрес - це відповідна реакція організму людини на перенапруження, негативні емоції або просто на монотонну суєту. Під час стресу, організм людини виробляє гормон адреналін, який змушує шукати вихід. Стрес в невеликих кількостях потрібен всім, так як він змушує думати, шукати вихід з проблеми, без стресу взагалі життя було б нудним. Але з іншого боку, якщо стресів стає занадто багато, організм слабшає, втрачає сили і здатність вирішувати проблеми.

Як розпізнати стрес

Важливо знати симптоматику стресу, щоб надати своєчасну допомогу своєму організму або підтримати близьких людей:

  • не проходить почуття пригніченості, дратівливості, яке часто не має певних підстав;
  • неспокійний сон;
  • фізична слабкість, відсутність бажання що-небудь робити, депресіяголовний біль, апатія, втома;
  • порушення пам'яті, складність навчання, зниження концентрації уваги, осложняющее роботу, загальмованість розумового процесу;
  • слабкий інтерес до оточуючих і соціальній сфері життя, зникнення інтересу до рідних і близьких;
  • неможливість розслабитися;
  • плаксивість, напади ридання, що не проходить почуття туги, жалість до самого себе, песимізм;
  • слабкий апетит або надмірне захоплення поглинанням їжі;
  • можлива поява нервових тиків або виникнення нав'язливих звичок, наприклад, покусування губ, звичка гризти нігті і пр .;
  • метушливість, незібраність, недовіра до оточуючих.

Треба відзначити, що сильні стреси впливають на здоров'я. Стрес знижує імунітет і є причиною багатьох захворювань (серцево-судинних, шлунково-кишкових та ін.). Тому необхідно вміти чинити опір стресового стану і задавати собі позитивну життєву установку.

Захворювання, викликані стресом
1. Судинні захворювання і хвороби серця.
Прискорене серцебиття і високий тиск - два наслідки стресу, мають негативні наслідки для серця. Багато авторитетних дослідження показали певний зв'язок між високим рівнем стресу і підвищеним ризиком серцевих нападів і інсультів.
2. Запалення.
Висока концентрація гормонів стресу в організмі може викликати сильне запалення, що посилює вже наявні захворювання, такі як ревматоїдний артрит, псоріаз, екзему, виразковий коліт і хвороба Крона.
3. Порушення сну.
Стрес часто грає центральну роль у розвитку і прояві порушень сну, які включають труднощі з засинанням вечорами і пробудженням вранці. Широкі дослідження 2013 року, проведені в Європі, встановили прямий зв'язок між безсонням і серцевою недостатністю у людей, які страждають від порушень сну.
Хронічне недосипання не тільки викликає постійну втому і дратівливість, а й провокує травми. Гіпнотерапія і медитація - два види терапії, які часто виявляються ефективними при лікуванні безсоння, викликаної стресом.
4. М'язова напруга і головний біль.
Коли тіло виділяє гормони стресу, збільшується напруга м'язів, що представляє собою нормальну захисну реакцію. Це може викликати довгострокові наслідки у вигляді головного болю і м'язового напруги.
Ці проблеми можна вирішити за допомогою вправ, дихальних технік і масажу.
5. Депресія і тривога.
Тривога, викликана занепокоєнням і психічним напруженням, провокує розвиток проблем зі здоров'ям і сприяє розвитку депресії.
6. Порушення травлення.
Розлади травлення, наприклад, постійна нудота або спазми в животі, можуть мати прямий зв'язок зі стресом. Синдром роздратованого кишечника, здуття живота, спазми, діарея і запор часто пов'язані з рівнем стресу.
7. Порушення дихання.
Дослідники виявили, що стрес може погіршити клінічні прояви астми. Деякі наукові дані свідчать про те, що хронічний стрес батьків може збільшити ризик розвитку астми у їхніх дітей в ранньому дитинстві.
8. Ожиріння.
Люди в стані стресу схильні накопичувати жир в області живота через надмірну секреції кортизолу. Крім того, люди в стані стресу, ймовірно, через емоційних проблем, схильні до переїдання.
9. Діабет.
Стрес сприяє розвитку шкідливих харчових звичок, які провокують розвиток діабету 2 типу.

Причиною стресу може бути по суті все, що завгодно, що чіпляє людини, що його дратує. Наприклад до зовнішніх причин можна віднести занепокоєння з будь-якого приводу (зміна роботи, смерть родича). До внутрішніх причин стресу відносять життєві цінності і переконання. Сюди ж входить і особиста самооцінка людини

    Стресів і депресій можуть бути піддані і жінки, і чоловіки приблизно в рівній мірі. Однак кожен організм має свої характерні особливості. Якщо ви стали помічати у себе ознаки, що говорять про стресовому напрузі організму, то в першу чергу необхідно виявити їх причини. Цілком зрозуміло, що усунути причини стресу набагато легше, ніж його наслідки. Адже недарма кажуть, що «всі хвороби від нервів». Клінічні спостереження показали, що незначні стреси не шкідливі організму, а навіть корисні. Вони стимулюють людини до пошуку виходу зі сформованого скрутного становища. Щоб депресія не перейшла в більш важке, тривале стан, кожен з нас повинен займатися самовихованням, розвитком сили волі. Багато людей звикли справлятися зі стресами за допомогою антидепресантів, наркотиків, алкоголю. Навіщо, мовляв, витрачати час на розвиток своєї сили волі, якщо є простіші шляхи? Вони не замислюються про те, що може виникнути залежність, з якої вони вже не зможуть впоратися без допомоги фахівців.

 Стадії стресу:

1. Стадія тривоги. Це найперша стадія, що виникає з появою подразника, що викликає стрес. Наявність такого подразника викликає ряд фізіологічних змін: у людини учащається подих, трохи піднімається тиск, підвищується пульс. Змінюються і психічні функції: підсилюється порушення, вся увага концентрується на подразнику, виявляється підвищений особистісний контроль ситуації. Усе разом покликано мобілізувати захисні можливості організму і механізми саморегуляції на захист від стресу. Якщо цієї дії досить, то тривога і хвилювання вщухають, стрес закінчується. Більшість стресів дозволяється на цій стадії.

2. Стадія опору. Настає у випадку, якщо стрес фактор, що викликав, продовжує діяти. Тоді організм захищається від стресу, витрачаючи "резервний" запас сил, з максимальним навантаженням на всі системи організму.

3. Стадія виснаження. Якщо подразник продовжує діяти, то відбувається зменшення можливостей протистояння стресові, тому що виснажуються резерви людини. Знижується загальна опірність організму. Стрес "захоплює" людини і може привести його до хвороби.

Види стресу
Еустресс. У цього поняття два значення. Перше - стрес, який викликаний позитивними емоціями, друге - не дуже сильний стрес, який мобілізує організм.
Дистрес. Негативний вид стресу, що підриває здоров'я і що може викликати серйозну хворобу. Організм сам з ним впоратися не в силах. Від цього стресу порушується імунна система. У такому стані людина легко стає жертвою інфекції.
Емоційний стрес. Це емоційний процес, який супроводжує стрес і призводить до несприятливих змін в організмі. При стресі активізується нервова вегетативна система з її ендокринних забезпеченням.

Тест: «Чи відчуваєте Ви стрес?»
Вам важко заснути?
Ви прокидаєтеся близько 5 ранку?
Часто бачите уві сні кошмари?
Ви дратівливі?
Ви читаєте все підряд, дивіться TV весь вільний час?
Ви хочете звузити коло спілкування?
У Вас напружені шия, плечі?
Підвищується іноді тиск?
Часто болить голова?
Проблеми з апетитом?
Є болю в області лівого підребер'я?
Почастішали застуди?

Якщо Ви відповіли «так» на 6 і більше питань - Ви перебуваєте в стресовій ситуації.

ЯК ЗНЯТИ СТРЕС В ДОМАШНІХ УМОВАХ

10 місце: Зверніть увагу і подихайте. Прямо зараз зверніть увагу на своє тіло. Де ви зустрічаєте зайве перенапруження? Напевно, більше, ніж потрібно підняті плечі, можливо напружена щелепу і мімічні м'язи обличчя ... Зробіть круговий рух плечима і головою; розімніть кисті, зробіть 2 рази скидає рух руками. Потім зробіть 5 глибоких повільних вдиху, і з кожним видихом розслабляйтеся все більше. Ця вправа так само знімає стрес і зайве хвилювання (наприклад, перед публічним виступом).

9 місце: Плач. Всім нам відомо, що ми плачемо, як правило, після пережитого стресу. Таким чином наш організм знімає м'язове перенапруження, яке ми отримали в результаті цього стресу. Ізолювати себе від всіх і поплачте. Це не складно, просто спробуйте. І ви відчуєте, як тіло скаже вам «спасибі», і прийде приємна втома і розслаблення.

8 місце: Скажена рука. Ця вправа приїхало до нас з Голлівудської школи акторської майстерності Інституту Лі Страсберга. Його найкраще виконувати на самоті. Уявіть, що ваша ліва рука сказилася і зійшла з розуму. Її неможливо утримати! Вона хаотично смикається, б'ється в конвульсіях і т.п. А тепер - права рука. Потім - ноги, таз і все тіло! .. Через 5 хв, встаньте рівно і відновите дихання.

7 місце: Подушка. Візьміть свою подушку. Уявіть, що це ваш самий найлютіший ворог, якого ви ненавидите всім серцем. І почніть бити її щосили! Кричати і матюкатися! ;) Це один з найефективніших терапевтичних вправ в тілесно-орієнтованої психотерапії.

6 місце: Баня. Пори шкіри розширюються, жар проникає в м'язи і внутрішні органи і знімає майже всі затискачі. Саме тому після лазні так добре; зовсім не хочеться думати про проблеми, і тим більше з кимось лаятися. Будь-який стрес - це м'язові затиски. Коли їх немає - стресу теж немає.В здоровому тілі здоровий дух. Народна мудрість
5 місце: Крик. Артур Янов - один з найвідоміших психотерапевтів в Америці, відкрив в 1968 р метод «Первинною терапії» за допомогою гучного крику. Свого часу ця терапія допомогла набути впевненості і душевний комфорт Стіву Джобсу і Джону Леннону, який потім випустив пісню Mother. Терапія криком - один з найпотужніших способів позбутися негативних емоцій і психологічних травм ще з самого дитинства. Покричить! Від душі! Голосно, люто, істерично ... як завгодно! Це моментально знімає стрес і напруження.

4 місце: Танець. Заведіть собі мр3 - альбом улюбленої музики. Знайдіть для себе 10 хв часу і «відірвіться» так, як ніколи не дозволите собі цього на дискотеці (коли «все дивляться»). Але якщо на дискотеці ви дозволяєте собі все, то це теж - класне розкріпачення і терапія!

3 місце: Час з коханою людиною

2 місце: Масаж. У масажі є 4 види дотику:

погладжування,
натиснення,
постукування,
щипання.

1 місце: Спорт! Йога, танці і майже будь-який вид спорту знімає затиски і розкріпачує. Біг, наприклад, знімає ще й затиски на внутрішніх органах. Починає "колоти" печінка, селезінка, легені? .. Але ще зусилля, ще трохи бігу і ... біль відпускає і відкривається друге дихання. Напевно, ви не раз чули про те, що "колоти" під час бігу починає там, де є проблеми. Цією "проблемою" часто є внутрішній затиск, перенапруження того чи іншого органу. Біг, як і багато інших видів спорту знімають подібні затискачі.

Щоб легше протистояти стресу, виробіть кілька корисних звичок:
1. Висипайтеся. Безсоння є головним симптомом того, що ваш організм перебуває в збудженому стані. Дотримуйтеся режиму сну, щоб не розхитувати нерви зайвий раз. Вважається, що нормальний сон повинен тривати не менше 7-8 годин. Але, і спати довго не варто - сон більше 9 годин загрожує головним болем і розбитим станом після пробудження. Не лягайте спати відразу після ситної вечері. Вам буде легше заснути, якщо останній прийом їжі буде за 3-4 години до сну. Дайте своєму мозку час для того, щоб розслабитися і підготуватися до сну. Вам допоможе ванна з трав'яними відварами або ароматичними маслами комфортної температури-36-37 С. Віддавайте перевагу квіткам глоду, календули, валеріани, материнки, перцевої м'яти, листя кропиви.
2. Уникайте шуму. Більшість людей не можуть заснути без телевізора. Ми його використовуємо в якості фону. З екранів часто ллється агресивна інформація. Це збільшує навантаження на вашу нервову систему. Використовуйте телевізор тільки для перегляду певних програм. В інший час краще слухати приємну і спокійну музику, а не включений телевізор. Досвід показує, що люди, які слухають класичну музику, мають рівний пульс і нормальний тиск.
3. Проводьте час на свіжому повітрі. Наш організм, а найбільше - наш мозок і серце, потребують постійного притоку кисню. Забруднена атмосфера, брак свіжого повітря призводить до стомлюваності, зниження уваги, а при тривалому кисневому голодуванні, до незворотних наслідків для організму. Довгі прогулянки в лісі або парку вам будуть тільки на користь. Прогулянки перед сном н